Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nebezpečné znaky

21. 2. 2011

 

Nevím kolik lidí by bylo ochotno vyjít na průvod nebo demonstraci s transparentem, na kterém by byl nesrozumitelný nápis. Znám ale mnoho těch, co nosí přímo na svých tělech různá trička, nebo talismany se znaky, kterým absolutně nerozumí. A ani ve snu je nenapadne, jaké problémy si tím mohou způsobit.

Jeden docela úsměvný příběh se odehrál v Číně, kde se naší turistce zalíbil kaligrafický znak na jídelním lístku v restauraci. Okamžitě si jej obkreslila a pak jím ozdobila své tričko. Když vyšla v tomto oblečení na ulici, nestačila se divit. Většina lidí se za ní ohlížela se zvláštním výrazem ve tváři a někteří muži ji dokonce zastavovali a snažili se s ní navázat kontakt. Naše slečna proto požádala tlumočníka , aby jí vysvětlil co je na tom znaku tak zvláštního . Ten se zasmál a odvětil: „Vůbec nic. Snad jen to, že znamená – pikantní a docela levná!“

Každý znak však lidi nemusí rozesmát. Znal jsem člověka, který si přivezl z ciziny krásný přívěšek z drahého kovu. Denně jej nosil na krku a ochotně mi ukázal  zvláštní arabská písmena, která jej zdobila. Co znamenají, to ale nevěděl. Tento šperk mu byl údajně nabídnut jako talisman přinášející štěstí. Když se však bezdůvodně začala měnit jeho povaha den ode dne k horšímu, pojal jsem podezření, že se šperkem není něco v pořádku. Znaky jsem si s dovolením obkreslil a nechal přeložit od jednoho zahraničního studenta do češtiny. Na talismanu štěstí bylo napsáno přibližně toto: „Sloužím pánovi zla!“

Naši lidé jsou zkrátka nebezpečně důvěřiví. Nosí neznámé symboly, procvičují záhadné cviky a drmolí nesrozumitelná slova s přesvědčením, že jim to zlepší zdraví nebo dosáhnou vysoké duchovní úrovně. Jsou to různé mantry, modlitby, ale také zaříkávadla nebo kletby. Nevím kolik lidí pronáší v okamžiku ohrožující jejich život latinské modlitby. Mnoho jich asi nebude. Vždyť při vyslovení části otčenáše „ale zbav nás od zlého“ v rodném jazyce, ví o co prosí. Pokud by mu však někdo namluvil že pronesením slov „sed libera nos a malo“ se stane jasnovidným, bude to v pevné víře opakovat do omrzení. Ani náhodou jej nenapadne zjišťovat pravdu – že je to ve skutečnosti latinská verze výše citovaného závěru „otčenáše.“

Jednou z podmínek úspěšné léčby talismanem nebo prostřednictvím modliteb je víra že to skutečně pomůže. Další podmínkou by však mnělo být i to, že úkony které provádíme by mněly být transparentní – tedy jasné, aby jsme znali stoprocentně jejich význam a mechanismus působení. Neobstojí zde žádné zdůvodňování že mantra nebo modlitba je účinná pouze v originálním znění. Vždyť v zemi jejího původu jí každý bezpochyby bezezbytku rozuměl.

Viděl jsem již dost lidí, kteří se prostřednictvím neznámých slov, gest či znaků dostali do ohromných psychických problémů. Do područí neviditelných bytostí, nebo mocností odkud nebylo úniku. Naštěstí se občas podaří někoho z těchto nebezpečných spárů vyrvat. Nebývá to však pravidlem a většina z nich na tyto prožité hrůzy do smrti nezapomene.

Kdo chce mít štěstí nebo zdraví prostřednictvím nějaké věci, ať raději nosí na svém těle obrázek srdíčka, které mu z lásky namalovalo jeho vlastní dítě. Žádný cizí nečitelný znak nebude účinnější. I obyčejné sluníčko namalované dětskou rukou s myšlenkou udělat tím radost dokáže víc, nežli nesrozumitelná mandala. I člověk s obyčejným zrakem musí vidět, nebo cítit jak z těchto „obyčejných“ obrázků vyzařuje nadaleko božská síla. A kdo si občas vyslechne „Mám tě ráda“ nebo „Mám tě rád“ okamžitě v srdci pocítí význam a sílu těchto slov! Účinek bývá okamžitý, stoprocentní a bez jakéhokoliv rizika!

Cizí slova, záhadná gesta a neznámé znaky však obvykle vedou lidskou duši někam, kde je to cizí, neznámé. Mnohdy až do hrozného neštěstí odkud není návratu!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

krása znaků

(válec, 3. 3. 2011 22:01)

co k tomu říct, asi jen to že lidé je nosí jen jako módní doplněk velmi málo lidí napadne nebo budou hledat co to znamená např. ta žena v té čínské restauraci obkreslila si to protože se jí líbil ten znak a ne že by jí měl přinést štěstí či smůlu. A takových případů je bezpočet. I já nosim přívěšek o kterým sem si našel že je to znak posla smrti ale nosim ho dál jako ozdobu

Re: krása znaků

(Barwina, 7. 5. 2011 9:46)

a kludne mozes nosit dalej bez skody pre seba.
na takych talismanoch je dolezity TVOJ citovy (dusevny) vztah ku talismanu.
chlapik v prispevku arabsky znak nosil ako symbol stastia, preto eho ten znak ovplyvnoval. keby ho nosil s vedomim - nosim, lebo sa mi paci a je mi jedno co to znamena, nic by sa nestalo.
bezne (neukotvene na konkretnu osobu) magicke symboly, talizmany a cokolvek ine maju len taku silu, aku ocakava osoba, ktora ich nosi. (teraz hovorim o veciach vyrobenych pre anonimneho zakaznika).
ine je (ako situacia s trickom o pikantnej a docela lacnej) - holka mala stastie, ze ten znak neznamenal nic magicke.